
Donald Tramp
Američki Vrhovni sud odbacio je tužbu Teksasa, koju je podneo državni tužilac Ken Pakton, kojom je pokušao da se ospori Bajdenova pobeda u četiri savezne države – Džordžiji, Mičigenu, Pensilvaniji i Viskonsinu.
Američki kongresmen traži status nezavisne nacije za državu Teksas!
Federalni sudija u Milvokiju Bret Ludvig odbacio je tužbu kampanje predsednika SAD Donalda Trampa za poništavanje pobede demokratskog kandidata Džoa Bajdena u saveznoj državi Viskonsin.
U presudi je sudija više puta nazvao tužbu „vanrednom“.
„Pošto tužilac nije pokazao jasno odstupanje od direktiva zakonodavnog tela Viskonsina, njegova žalba mora biti odbačena“, naveo je sudija Bret Ludvig u presudi.
Država Viskonsin je za pobednika proglasila demokratu Džoa Bajdena, koji je navodno osvojio 0,7 odsto glasova više od Donalda Trampa.
Bajdenu je pripalo 10 elektorskih glasova u Viskonsinu. Pored toga, ponovnim brojanjem u dve najveće oblasti ove savezne države potvrđena je pobeda Bajdena.
Na predsedničkim izborima 2016. godine, Tramp je „za dlaku“ pobedio Hilari Klinton u Viskonsinu.
Američki Vrhovni sud odbacio je tužbu Teksasa, koju je podneo državni tužilac Ken Pakton, kojom je pokušao da se ospori Bajdenova pobeda u četiri savezne države – Džordžiji, Mičigenu, Pensilvaniji i Viskonsinu.
U tužbi su navedena kršenja zakona pomenutih država, posebno promena izbornog zakonodavstva uoči izbora.
Nakon presude, predsednik Tramp je na Tviteru objavio izjavu kojom osuđuje odluku Vrhovnog suda SAD i ponovio tvrdnje o izbornoj krađi.
Izborni koledž trebalo bi da se sastane u ponedeljak kako bi izglasao sledećeg predsednika Sjedinjenih Država.
(Sputnjik)
1 Komentar
Vrhovni savezni sud je odbacio tuzbu Teksasa zato jer se sud ne smatra nadleznim za takav slucaj. Naveli su da sud nije nadlezan u ovom slucaju na osnovu clana 3, a clan tri govori, ukratko o ugrozavanju nacionalne sigurnosti. Nece se nista odluciti 14 decembra jer je to samo glasanje elektora za nominaciju, a 6 januara kongres je taj koji odlucuje ko ce biti novi predsednik. Ali ono sto ce biti zanimljivo je 18 decembar kada direktor Nacionalne sigurnosti mora de preda izvestaj o regularnosti i zbora i da li je bilo stranog mesanja u izbore. Kao sto se vec moglo i videti na po izjavama direktora za nacionalnu sigurnost oni poseduju dokaze da se komunisticka partija Kine direktno mesala u izborni proces jer su imali internet vezu sa glasackim masinama. Sputnik bi ipak morao malo da poradi na svojim informacijama a ne samo da preuzima vesti sa CNN