Najmanje 19 civila je danas ubijeno, a 120 ranjeno kada su pobunjenici granatirali delove Alepa koji se nalaze pod kontrolom snaga sirijske vlade, saopštila je opoziciona sirijska Opservatorija za ljudska prava.
Šef Opservatorije, sa sedištem u Britaniji, Rami Abdel Rahman je rekao da je među poginulima i troje dece, preneo je AFP.
Prethodno je Opservatorija objavila da je u poslednja tri dana u sukobima u Alepu, gradu na severu Sirije, ubijeno najmanje 60 ljudi. Kako se navodi, poginulo je sedmoro dece i 10 žena.
https://youtu.be/mhZpnoQUGrU
Istovremeno, predsednik SAD Barak Obama je odlučio da pošalje dodatnih 250 pripadnika američkih oružanih snaga u Siriju, radi pružanja podrške lokalnim saveznicima u napredovanju protiv takozvane Islamske države, izjavio je zamenik savetnika Bele kuće za nacionalnu bezbednost Ben Rouds.
O krizi u Siriji razgovarali su i ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i američki državni sekretar Džon Keri i izrazili punu podršku mirovnim pregovorima o Siriji u Ženevi, saopštilo je rusko ministarstvo spoljnih poslova.
Lavrov je istakao potrebu da se sirijska „umerena opozicija“ povuče sa teritorija pod kontrolom ekstremista Islamske države i Nusra Fronta kao i da se ekstremistima blokiraju rute snabdevanja, prenosi Rojters.
(Tanjug/Sputnik)
[adsenseyu4][adsenseyu4]